Yaz 2022 Ders Kayıtları

Mayıs 20, 2022

Sevgili Öğrenciler,

 

2022 Yaz dönemi için ders planlamaları KUSIS üzerinden 10 Mayıs Salı günü 10.00’da başlamıştır.

Planlama, kayıt işlemi için zorunlu olmamakla birlikte kayıt sırasında ders seçim işlemlerinizi en hızlı şekilde yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu sürecin en verimli şekilde kullanılabilmesi için kayıt olunması planlanan derslerin ve sayılarının olabildiğince gerçeğe yakın yapılması büyük önem taşımaktadır.

 

Derslere kayıt işlemlerinizi 24 Mayıs Salı günü saat 10:00 ile ders ekleme-bırakma dönemi son günü olan 1 Temmuz 2022 saat 23:59 arasında yapabilirsiniz. Ders kaydı tüm öğrencilerimize aynı anda açılacaktır. Bu tarih aralığında sistem tüm öğrencilerimiz için hep açık kalacaktır.

 

ELC’ye devam edecek öğrenciler derslerine otomatik olarak atanacaklardır ve dersler çevrimiçi yapılacaktır. 2022 Bahar dönemi sonunda ELC’yi tamamlayan öğrenciler, ELC’yi tamamladıkları tarihten 2 gün sonra yaz dönemi için ders kaydı yapabileceklerdir.

Daha önce başarı ile tamamladıkları bir derse tekrar kayıt yapmak isteyen öğrenciler, ancak yaz döneminin ikinci gününde (28 Haziran 2022) saat 10:00 da derste yer olması koşulu ile sistemden kayıt yapabilirler.

 

Aşağıda kayıt için yararlı bilgileri bulabilirsiniz.

 

KUSIS’e erişim https://kusis.ku.edu.tr adresi üzerinden sağlanacak olup kullanım ile ilgili eğitim materyalleri http://registrar.ku.edu.tr/how-to-videos/student/?lang=tr sayfasında yer almaktadır.

Ders kaydı yapmak için, Self-service >  Program Enrollment > My Course Planner adımlarını takip edip, açılacak ekranda Summer 2022 dönemini seçmeniz gerekmektedir.

Kayıt sırasında sıkça sorulan sorulara ve ücretlendirme kurallarına aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.
http://vpaa.ku.edu.tr/tr/registration-faq
http://vpaa.ku.edu.tr/tr/tuition_calc

Ders kaydı ile ilgili sorularınızı registrar@ku.edu.tr adresine e-posta göndererek track-it oluşturabilirsiniz.

 

İyi bir dönem dileklerimizle,

Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü