1. Ders Programı ve Açılan Derslerin Görüntülenmesi

Ders seçimi yapmak için ilk adım ders programınızı bilmeniz ve bu programa göre bulunduğunuz dönemde hangi derslerin (hangi şubelerle ve hangi saatlerde) açıldığını bilmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıdaki videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz:


2. Ders Planlama ve Kayıt

Ders programınızı ve bulunduğunuz dönemde açılan dersleri öğrendikten sonra bu derslerden hangilerini alacağınızı planlamanız gerekir. Bu planı yaptıktan sonra ders seçim günü ve saati geldiğinde bu derslere kayıt olabilirsiniz. Bunların nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz:


3. Ders Bırakma / Şube Değiştirme

Derslerinize kayıt olduktan sonra bu dersleri veya şubelerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını aşağıdaki videoları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Ders Bırakma

Dersi Bırakmadan Şube Değiştirme


4. Bunları da Bilmeniz Gerekebilir:

Ders Müfredatına (Syllabus) Erişim

Ders yükümlülüklerinden öğretim üyesi ofis bilgilerine kadar bir ders hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz “syllabus” adlı dokümana nasıl erişildiğini öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Derse Giriş Onayı (Consent) Talep Etme

Bazı durumlarda belli bir derse girmek için dersin öğretim üyesinden derse giriş onayı (consent) almanız gerekebilir. Bunun nasıl yapıldığını aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz:

Akademik Durum Raporunu (Progression Report) Görüntüleme

Bir program dahilinde hangi dersleri almanız, kaç kredi tamamlamanız gerekir ve siz bunlardan ne kadarını gerçekleştirdiniz gibi soruların cevabını Akademik Durum Raporu’nda (Progression Report) bulabilirsiniz. Bu rapora nasıl erişildiğini öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz: