Yaz 2022 Ders Planlamaları

Mayıs 9, 2022

Sevgili Öğrencilerimiz,

2022 Yaz dönemi için ders planlamaları KUSIS üzerinden 10 Mayıs Salı günü 10.00’da başlayacaktır.

Planlama yapma ve planlamanın tamamlanma zamanı, kayıt döneminde bir sıralama ölçütü olarak kullanılmayacaktır. Tüm planlama işlemleri dersin kapasitesinden ve öğrencilerin tamamladıkları kredi, devam ettikleri bölüm gibi bilgilerden bağımsız olarak yapılabilecektir.
Kayıt döneminde ise Fakülteler ve Enstitüler tarafından belirlenmiş sıralama kriterleri, tamamlanan krediler ve bölüm bilgileri öğrencilerin derslere kayıtlarında etkili olacaktır.
Planlama, kayıt işlemi için zorunlu olmamakla birlikte kayıt sırasında ders seçim işlemlerini öğrencilerimizin en hızlı şekilde yapmasına olanak sağlayacaktır. Bu sürecin en verimli şekilde kullanılabilmesi için kayıt olunması planlanan derslerin ve sayılarının olabildiğince gerçeğe yakın yapılması büyük önem taşımaktadır.

Yaz 2022  döneminde dersler sadece yüz yüze, sadece çevrimiçi veya hibrit yöntem ile yapılacaktır.  KUSIS – Curriculum Management-Schedule of Classes-Class Search  adımları ile dersin veriliş yöntemini  görebilirsiniz.

KUSIS’e erişim https://kusis.ku.edu.tr adresi üzerinden sağlanacak olup kullanım ile ilgili eğitim materyalleri  https://registrar.ku.edu.tr/nasil-yapilir-videolari/  sayfasında yer almaktadır.

Planlama yapmak için, Self-service> Program Enrollment> My Course Planner adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.
Kayıt sırasında sıkça sorulan sorulara ve ücretlendirme kurallarına aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

https://apdd.ku.edu.tr/kayit-sureci-hakkinda-sikca-sorulan-sorular/

https://apdd.ku.edu.tr/ucretlendirme-kurallari/

Ders planlaması yaparken sorularınız olması durumunda registrar@ku.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

Not: ELC öğrencileri derslerine otomatik olarak atanacaklarından herhangi bir ders planlaması yapmaları gerekmemektedir.

En İyi Dileklerimizle,
Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü