Bahar 2022 Ders PlanlamalarıSevgili Öğrencilerimiz,

2022 Bahar dönemi için ders planlamaları KUSIS üzerinden 18 Ocak Salı günü 10.00’da başlayacaktır.

Planlama yapma ve planlamanın tamamlanma zamanı, kayıt döneminde bir sıralama ölçütü olarak kullanılmayacaktır. Tüm planlama işlemleri dersin kapasitesinden ve öğrencilerin tamamladıkları kredi, devam ettikleri bölüm gibi bilgilerden bağımsız olarak yapılabilecektir.
Kayıt döneminde ise fakülteler ve enstitüler tarafından belirlenmiş sıralama kriterleri, tamamlanan krediler ve bölüm bilgileri öğrencilerin derslere kayıtlarında etkili olacaktır.
Planlama, kayıt işlemi için zorunlu olmamakla birlikte kayıt sırasında ders seçim işlemlerini öğrencilerimizin en hızlı şekilde yapmasına olanak sağlayacaktır. Bu sürecin en verimli şekilde kullanılabilmesi için kayıt olunması planlanan derslerin ve sayılarının olabildiğince gerçeğe yakın yapılması büyük önem taşımaktadır.

KUSIS’e erişim https://kusis.ku.edu.tr adresi üzerinden sağlanacak olup kullanım ile ilgili eğitim materyalleri  https://registrar.ku.edu.tr/nasil-yapilir-videolari/  sayfasında yer almaktadır.

Planlama yapmak için, Self-service> Program Enrollment> My Course Planner adımlarını takip edip, açılacak Bahar 2022 dönemini seçmeniz gerekmektedir.
Kayıt sırasında sıkça sorulan sorulara ve ücretlendirme kurallarına aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

https://apdd.ku.edu.tr/kayit-sureci-hakkinda-sikca-sorulan-sorular/

https://apdd.ku.edu.tr/ucretlendirme-kurallari/

Ders planlaması yaparken sorularınız olması durumunda registrar@ku.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

Not: Bahar döneminde birinci sınıfa devam edecek öğrencilerimize bölümlerinin şablonlarına göre ilk iki döneminde olan ve daha almamış oldukları zorunlu dersler kayıt haftası öncesinde otomatik olarak atanacaktır. Bundan dolayı şablonunuzun ikinci döneminde almanız gereken dersler arasında ortak havuz dersi (SCIE, HUMS, SCEN, SOCI, ASIU, ETHC, ECSA, EQUR) olması durumunda sadece bu dersler içinden planlama yapmanızı tavsiye ederiz.

ELC öğrencileri de derslerine otomatik olarak kayıt edileceklerinden herhangi bir ders planlaması yapmaları gerekmemektedir.

 

En İyi Dileklerimizle,
Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü