Bu sayfadaki bilgiler Güz 2020 kayıt ve oryantasyon tarihleri ​​ve yaz başındaki prosedürlere ilişkin ayrıntılarla güncellenecektir. Koç Üniversitesi’ne kabul edildiyseniz, önümüzdeki aylarda e-posta yoluyla daha ayrıntılı talimat ve rehberlik hizmeti alıyor olacaksınız. O zamana kadar, herhangi bir sorunuzun olması durumunda study@ku.edu.tr uzantısından Uluslararası Öğrenci Temini Ekibi’yle iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Dekanımızın Hoşgeldiniz Mesajı

 

Sevgili Öğrencimiz,

Koç Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Sizi aramızda görmekten çok mutluyuz.

Koç Üniversitesi’nde mutlu ve başarılı bir eğitim dönemi geçireceğinizi umuyoruz. Size dünya standartlarında kaliteli eğitim programlarının yanı sıra entelektüel, kişisel ve sosyal yönden gelişmenize yardım eden programlar da sunacağız. Üniversitemizden bilgili, özgüven sahibi, dürüst, insanlarla rahat ve düzgün iletişim kurabilen, sorumluluk alabilen bir birey olarak mezun olacağınıza inanıyoruz.

Koç Üniversitesi’ne kaydınızı 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde 08.30–17.00 saatleri arasında istediğiniz gün yaptırabilirsiniz. Kayıtlar Rumeli Feneri Kampüsümüzde Semahat Arsel Spor Salonu’nda yapılacaktır. Yatay geçiş ve yabancı uyruklu adaylarımız kayıtlarını 26 Ağustos – 13 Eylül 2019 tarihlerindeki geç kayıt döneminde 08:30 – 17:00 saatleri arasında Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü’nde yaptırabilir. Lütfen yeni kayıtlarla ilgili formu dikkatle okuyunuz ve tüm belgelerinizin tamam olup olmadığını kontrol ediniz.

Koç Üniversitesi’ne kayıt olan tüm öğrenciler ilk olarak İngilizce Hazırlık Okulu (ELC) seviye tespit sınavına – Michigan Placement Test – gireceklerdir. Bu sınav 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında her gün saat 11.00 ve 14.00’de Üniversitemizde yapılacaktır. Bu testin sonuçları 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğleden sonradan itibaren ELC web sitesinde elc.ku.edu.tr duyurulacaktır.

Geç kayıt döneminde kayıt yaptıracak öğrenciler, kayda geldikleri gün içerisinde ELC tarafından düzenlenecek Michigan Placement Test’ine girebilirler. Bu sınavın sonucuna göre öğrenciler ilgili hazırlık sınıfına yerleştirilecektir. TOEFL sınavı yükümlülükleriyle ilgili detaylı bilgiyi Kayıt ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü’nden alabilirsiniz.

Kurumsal TOEFL (ITP) sınavı 24 Ağustos 2019, Cumartesi günü Üniversitemizde yapılacaktır. Hangi saatte sınava gireceğiniz sizlere bildirilecektir.

Yurt ödemelerini yaptığınız takdirde 09 Eylül 2019, Pazartesi gününden itibaren yurt odalarına yerleşebileceksiniz.

Kampüsümüzde yepyeni bir döneme başlayacaksınız. Bazılarınız ailelerinden ilk defa ayrılacak. Pek çoğunuz için farklı olan bir eğitim sisteminin içine gireceksiniz. Bu yeni akademik ve sosyal yaşama rahat ve kolay uyum sağlayabilmeniz için ayrıntılarına http://uyumgunleri.ku.edu.tr adresinden

ulaşabileceğiniz “Üniversiteye Uyum Programı”na katılacaksınız. 11-12-13 Eylül 2019 tarihlerinde üç gün sürecek olan Üniversiteye Uyum Programı sırasında Rektör, Dekanlar, size ilk senenizde yol gösterecek olacak öğretim üyesi ve mentorunuz ile tanışacak, çeşitli etkinliklerde yer alacaksınız. Sizleri 11 Eylül, Çarşamba sabahı saat 09.30’da Rumeli Feneri Kampüsü’nde bekliyoruz. Gelirken SMS ile gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi getirmeyi unutmayınız!

Üniversite Uyum Programı’na katılım zorunludur.

İngilizce Hazırlık Okulu’na kayıtlı olan öğrenciler için 12 Eylül 2019, Perşembe günü İngilizce Hazırlık Okulu ek Uyum Programı yapılacaktır. Bu programa katılmak zorunludur ve yoklama alınacaktır.

Derslerin başlama tarihi 16 Eylül 2019, Pazartesi günüdür.

Lütfen bu mektupla sizin e-posta adresinize gönderilen formları dikkatle okuyunuz, sizin için gerekli

olanları doldurunuz ve kayıt için Rumeli Feneri Kampüsü’ne gelirken diğer belgelerle birlikte yanınızda getiriniz.

Sorularınız için lütfen 0212 338 1000 numaralı telefonu arayınız ya da bizesorun@ku.edu.tr adresine mesaj atınız.

Üniversiteye Uyum Günlerinde tanışmak üzere, en iyi dileklerimle,

Dr. Bilgen Bilgin

Öğrenci Dekanı

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 

2019 Girişli Kayıt Olacak Öğrenci >>