2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Lisans Programı Kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için registration.ku.edu.tr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Öğrenci Dekanımızın Hoşgeldiniz Mesajı

 

Sevgili Öğrencimiz,

Koç Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Sizi aramızda görmekten çok mutluyuz.

Koç Üniversitesi’nde mutlu ve başarılı bir eğitim dönemi geçireceğinizi umuyorum. Size dünya standartlarında kaliteli eğitim programlarının yanı sıra entelektüel, kişisel ve sosyal yönden gelişmenize yardım eden programlar da sunacağız. Üniversitemizden bilgili, özgüven sahibi, dürüst, insanlarla rahat ve düzgün iletişim kurabilen, doğaya saygılı, sosyal farkındalığı olan, sorumluluk alabilen bir birey olarak mezun olacağınıza inanıyoruz.

Koç Üniversitesi’ne kaydınızı 31 Ağustos – 04 Eylül 2020 tarihleri arasında online/çevrimiçi olarak yaptırabilirsiniz.

Koç Üniversite’sine kayıtlı tüm öğrenciler ilk olarak ‘Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı’na (KUEPE) gireceklerdir. KUEPE sınavı, 14 Eylül 2020 tarihinde Üniversitemiz Rumelifeneri kampüsünde saat 12.00’de yapılacaktır. Sınav akışı ile ilgili bilgiler sizlerle ayrıca paylaşılacaktır. Sınav sonuçları 22 Eylül 2020 tarihinde ELC web sitesinde (elc.ku.edu.tr) duyurulacaktır.

Yurtlara giriş ise 27 Eylül – 04 Ekim 2020 tarihlerinde kademeli olarak yapılacaktır.

Hepiniz kampüsümüzde yepyeni bir döneme ve yeni bir hayata başlayacaksınız. Bazılarınız ailelerinden ilk defa ayrılacak, pek çoğunuz için farklı olan bir eğitim sistemine dahil olacaksınız. Bu yeni akademik ve sosyal yaşama rahat ve kolay uyum sağlayabilmeniz için ayrıntılarına http://uyumgünleri.ku.edu.tr adresinden ulaşabileceğiniz “Üniversiteye Uyum Programı” 23-30 Eylül 2020 tarihlerinde online/çevrimiçi olarak yapılacaktır. Çevrimiçi yapılacak ‘Üniversiteye Uyum Programı’ sırasında fakülte dekanlarınız, size ilk senenizde yol gösterecek olan danışman öğretim üyesi ve mentor’unuz ile görüşecek, idari birimler ve öğrenci kulüpleri tarafından hazırlanan çeşitli bilgilendirme videoları izleyeceksiniz.

‘Üniversite Uyum Programı’na çevrimiçi olarak katılmak zorunludur.

Derslerin başlama tarihi 05 Ekim 2020, Pazartesi günüdür.

Hepinizle tanışmak ve görüşmek üzere,

En iyi dileklerimle,

 

Dr. Yiğit Sayın

Öğrenci Dekanı